Gündem

Ay Burcu Hesaplama Programı Ücretsiz Analiz Servisi

Kendinizin yahut da doğum saatini bildiğiniz birinin duygusal özelliklerini anlamak için, internet sitemizdeki Ay burcu hesaplama programını kullanabilirsiniz. Eğer doğum haritanızda Ay’ın hangi burçta olduğunu öğrenme merakı içerisindeyseniz doğum tarihi, saati ve yeri ile ilgili bilgilerinizi forma girmeniz gerekiyor. Ardından göster butonuna tıklayın. Şayet başka bir kimseye ait Ay burcu raporu bilgilerine erişmek isterseniz ilgili kişinin doğum saatini, Ay’ın şimdiki konumunu bilmek istiyorsanız bu güne ait zaman bilgilerini hesaplama formuna girmeniz gerekiyor. Bu işlemle alakalı belirtilen tarih ve saate ait Ay’ın bulunduğu astrolojik konumu ve o burçta ne şekilde yorumlandığını görebilirsiniz.

Ay’ın sembolik anlamda koruyucu bir şekilde Güneş’in çevresinde dolaşması ve Güneş ışıklarını bizlere iletmesi gibi, natal haritamızdaki Ay da kendimizi ne şekilde koruduğumuzu, kendimizi nasıl güvende ve rahat hissettirdiğimizi belirtir.

Duygularla alakalı hemen her konuda tesir sahibi olan Ay’ın haritadaki yeri astroloji alanındaki uzmanların önemini bildikleri başlıca konulardandır. Astrolojik haritada, Ay’ın burçlara göre pozisyonu, bilhassa dışarıya içgüdüsel manada nasıl tepki verdiğimizi ortaya çıkarır.

Haritamızdaki Ay burcu bilinç altındaki konuları ifade ediyor olmasından dolayı duygusal alanlarımızla ilgi birçok mesele Ay’ın bulunduğu burçla doğrudan alakalıdır ki, keyif aldığımız işler ve alışkanlıklarımız da burçlardaki Ay’ımızın tesiriyle açığa çıkan konulardandır. Direkt olarak duygularımızı etkiliyor olması nedeniyle hayatımızın pekçok alanını tam manası ile etkileyebilir ancak, en önemlisi insanlarla kurduğumuz ilişkileri etkilemesidir. Ay burcu bir manada sevgi beklentimizi, beslenme alışkanlıklarımızı ve duygusal yönden rahatlama alanlarımızı da yönetir.

Tüm astrolojik hesaplamalarda olduğu gibi, Ay burcunun hesaplanması için de doğum bilgilerinin kesin olarak bilinmesi istenmektedir. Bu bölümün doğruluğu büyük öneme sahiptir, çünkü yalnızca birkaç dakikalık fark değişik bir burca işaret edebilir, bu yüzden emin olmak için kesinlikle titiz davranılması gerekir. Tam bilgilere sahip olmanız halinde, websitemizdeki gibi iyi hesaplama yapan bir hesaplama programı size yardımcı olacaktır.

Güneş Burcu Hesaplama Sistemi Ücretsiz Analiz

Güneş, zodyaktaki en güçlü etki olduğu gibi, doğum haritalarında da en büyük güçtür. Bu astrolojik enerji, öz kimliğinizle ve hayatınızı sürdürdüğünüz sürece ne şekilde gelişim gösterdiğinizle bağlantılıdır. Işığınızı tüm dış dünya ile hangi şekilde paylaştığınızı ortaya koymakla birlikte sahip olduğunuz şeylerin, amaçladığınız şeylerin ve içsel benlik duygunuzun temel taşıdır. Yaşınız ilerledikçe, Güneş burcunun tesiri artar çünkü yaş ilerledikçe, gerçekte kim olduğunuzla alakalı kendinize daha fazla güvenirsiniz. Güneş’in bulunduğu burcunuz temel doğanızı ve hayatınızın iniş çıkışları içerisinde değişmeden devam eden içselleştirdiğiniz özellikleri belirler. Bu özellikler sizin dünyaya yansıttığınız görüntü, en gerçek en içteki parçanızdır. Esasen enerji kaynağımız olan Güneş, Güneş Sistemi’nin ortasında yer alır ve buna benzer şekilde Güneş’in yer aldığı burcunuz da benzeri olmayan kendi kişisel merkezinizi şekillendirir. Temel kişisel özellikleriniz daha iyi anlayabilmek için sitemizdeki Güneş burcu hesaplama yazılımından yararlanabilirsiniz.

Ücretsiz Merkür Burcu Hesaplama Kişiye Özel Yıldız Haritası

Burçlardaki Merkür’ümüz iletişim şeklimiz üzerinde etkili olduğundan, ve düşünce sistemimizi ifade ettiğinden dolayı, hayatımızın tüm alanlarında etki sahibidir. Burçlara göre farklı etkileşimler gösteren Merkür burcumuz, zeka seviyemizi ve bu zekamızı nereye yönlendirdiğimizi gösterir. Merkür yerleşimimiz düşünsel yaklaşımımızı, yazarlık yeteneğimizi ve başkalarıyla nasıl iletişime geçtiğimizi yönetir. Bulunduğu burca göre Merkür’den nasıl etki aldığınızı görmek için Merkür burcu öğrenme uygulamamızı kullanıp hesaplama işleminizi yapmalısınız. Yıldız haritasındaki Merkür, kalıpları anlama, bilgi edinme ve dış dünya ile temas kurma biçiminizi temsil eder. Tanıştığımız kişinin, gerçekte Güneş’inin konumlandığı burcuyla değil, Merkür burcu ile muhatapız demektir.

Venüs Burcu Nedir? Venüs Burcu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Astrolojik hesaplamalarda Venüs değerlere işaret ettiğinden estetik ve parayla ilişkilerimizi kontrol eder. Bununla birlikte en önemlisi, haritamızdaki Venüs sevgi anlayışımızı, şefkat gösterme biçimimizi, aşkla aramızdaki mesafeyi ve daha fazlasını anlatır. Sevdiğiniz kişiyle aranızdaki uyumluluğu çıkarmak için Güneş burcundan hareketle yorumda bulunmak bir derece bilgi verir fakat, Venüs burcunuzu öğrenmek tam olarak aşkın kalbine inmenin daha etkili bir metodudur. Venüs burçlar arasında devir daim yaparken, 24 saatlik süreçte kaba olarak bir derece ilerler. Bu, bir burçta ortalama bir ay misafir olduğu manasına gelir. Buna ek olarak 18 aylık süre zarfında bir kez gerilemeye girer ki, Venüs’ünüzün kesin pozisyonunu belirlemenin en garanti yöntemi doğum haritanızı okumak doğum anınızda hangi burçta olduğunu belirlemek için çevrimiçi bir Venüs burcu hesaplayıcısı kullanmaktır. Venüs burcunuzun ne olduğunu ve ne anlama geldiğini öğrenmek için hemen astroasist.com u ziyaret edin.

Mars Burcu Hesaplama Sistemi Ücretsiz Analiz

Bir haritadaki Mars’ın verdiği özellikleri öğrenmek, nasıl harekete geçtiğiniz ve motive olmak için ihtiyacınız olan şeyler hakkında bilgi vericidir. Bu bilgi, enerji yüklenmenize ve yaşamınızı daha kolay hale getirmenize yardım edebilir. Haritanızdaki Mars’ın yerini kolayca öğrenmek için Mars burcu hesaplama programı kullanmalısınız. Mars oldukça hızlı bir gezegendir ve hangi zaman diliminde retro hareket ettiğine bağlı olarak iki – yedi ay arasında burçları etkisi altına alır. Mars gezegeninin burçlar kuşağını tam olarak dolaşması yaklaşık 2 yıl sürer. Bu 2 senelik döngüyü tam olarak tespit edebilir, içinde bulunduğunuz süreçte neler yaşadığınıza ve hissettiklerinize göre farkındalık geliştirirseniz, bir sonraki Mars devrinde ne şekilde harekete geçeceğiniz ve enerjinizi nasıl yönlendireceğiniz ile ilgili ipuçları alabilirsiniz.

Jüpiter Burcu Nedir? Nasıl Yorumlanır?

Jüpiter’in astrolojik konumunu bilmenin değişik yollarını kullanabilirsiniz. Online bir astroloji uygulaması kullanarak bir tek tıklamayla Jüpiter’inizin pozisyonunu zahmetsizce hesaplayabilirsiniz, elbetteki doğum tarihinizi ve saatinizi bilmeniz şarttır. Bununla beraber online Jüpiter burcu tablosunu kullanarak tarihlerden de yola çıkabilirsiniz. Astroloji haritanız çıkarılmışsa Jüpiter’inizin konumlandığı burcu buradan da tespit edebilirsiniz. Eğer anlamlarıyla beraber bu pozisyona detaylıca göz atmak isterseniz Jüpiter burcu uygulamamızdan faydalanabilirsiniz. Jüpiter’in yer aldığı burç sizinle ilgili fark edebileceğinizden daha fazla konuyla ilgilidir, algısal genişliğinizi ve bilinç seviyenizi yükseltme metodlarını ortaya çıkarır. Genişleyen Jüpiter genelde beraberinde yüksek miktarda ahlak ta verir. Jüpiter burcunuzun konumunu doğru şekilde anlamış olmanız, hayatınıza daha fazla şans davet etmenize de yardımcı olur.

Satürn Burcu Nedir? Nasıl Hesaplanır? Ne Anlama Gelir?

Bir doğum haritasında, Satürn burcu, sınırlarımızı, korkularımızı ve sorumluluk hislerimizi gösterir. Satürn burcu, sorumluluklarımıza bakışımızı izah edebilir ve bununla birlikte, normal bir biçimde ifade edemediğimiz ve üstelik karakterimizin bir parçası olarak özümsediğimiz özelliklere de işaret eder. Satürn, burçların herhangi birisinde kaba olarak iki yıl altı ay konaklar ve doğum anındaki burca tekrar gelmesi 28 ila 29 yıl alır. Bu ana Satürn’ün Dönüşü ismi verilir ve bu bir tür reşitlik süresidir. Satürn’ün bu devri aynı yaş grubundaki kişilerin birbirine benzer hayat dersleri öğrendiği anlamındadır. Sitemizdeki gibi Satürn burcu hesaplama yazılımı aracılığıyla Satürn’ün bulunduğu konumu hesaplayabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi Ücretsiz Natal Harita

Doğum haritası bir kişinin doğduğu zamanda bulunduğu bölgeye ilişkin astrolojik anlamda tesir özelliği olan Güneş sistemindeki gezegenlerin bulunduğu yerleri ve bir birleri ile olan açılarını gösteren bir haritadır.

Profesyonel bir astrolog değilseniz dahi şahsınıza ait detaylı ve yorumlu yıldız haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunu sağlamak için doğduğunuz ana ilişkin bilgileri ve doğduğunuz şehrin coğrafi konumunu seçmeniz yeterlidir. Natal haritamı göster butonunu tıklamanızla birlikte saniyeler içerisinde haritanızı görebilirsiniz.

Doğum haritalarındaki pozisyonların kısmen yoruma dayalı kısımları olsa da, gerçekte genelde belli anlamları ifade eder. Bu sebeple yüzde yüz olmamakla birlikte farklı astroloji uzmanlarının yorumları bir birleri ile önemli ölçüde örtüşürler.

Doğum haritası çıkarılması için ihtiyaç duyulan verilerin doğru olması büyük önem teşkil eder ki, burçların değiştiği günlerde bazen bir iki dakikalık sapmanın bile tüm astrolojik açıları yanlış yönde etkileyeceğini bilmek gerekir. Bir doğum haritasının sağlıklı bir biçimde oluşturulabilmesi ve yorumlarının ortaya konulabilmesi için, kişinin doğduğu anın kesin olarak bilinmesi şartı vardır. İnternet sitemizde ücretsiz bir şekilde sunduğumuz doğum haritası programı da, doğum tarihi ve saati şeklinde giriş yapacağınız bu bilgilere göre kişiye özel doğum haritası sonucunu yorumuyla birlikte vermektedir.

Gök günlükleri (ephemeris) tüm tarihler için gezegenler ve Güneşin pozisyonlarını görmek için kullanılan tablolardan oluşur. Bu bilgileri inceleyerek, gezegen konumlarını görebilirsiniz fakat, gerek harita çizmek ve gerekse anlamlandırmak konusunda yetersiz kalabilirsiniz. Harita sembollerinin okunması ancak yeterli astroloji bilgisine sahip kişilerce yapılma imkanı olan karmaşık ve zor bir iştir. Bu konuda uzman bir astrologtan profesyonel hizmet alabilir ya da sitemizdeki doğum haritası hesaplama yazılımından yararlanabilirsiniz.

En basit tarifiyle ücretsiz çıkarılan doğum haritaları astroloji alanında uzmanlaşmış kişilerin sahip oldukları becerilerin gelişen teknoloji sayesinde özel programlara aktarılmış halidir.

Doğum haritası hesaplaması pek çok teknik donanım gerekliliği içeren, herkes tarafından yapılamayacak bir işlemdir. Bundan dolayı astroloji uzman olmayanların herhangi birisine ait doğum haritasını çıkarması, gerekli astrolojik donanımlara sahip olunmadığı sürece olasılık dahilinde değildir. Ancak teknolojik destek sayesinde bütün hesaplamaları sizin için yapabilen bilgisayar programları mevcuttur. Bizler de uygulamamızı kendi natal haritanızı en kolay şekilde çıkarabilmeniz amacıyla tasarladık.

Uzun süre önce astroloji uzmanlarının birçok matematiksel hesaplama yaparak binbir emekle çıkardıkları doğum (natal) haritalarını, şimdilerde teknoloji nimeti sayesinde basitçe hesaplamak ve tüm açıklamalarını görüntülemek mümkün hale geldi.

Güneş sistemindeki gezegenlerin konumları her saniye değişse bile, kişisel astrolojik doğum haritaları doğum tarihi ve koordinata göre uzayın bir resmi olmasından dolayı değişmez ve sabittir.

İnternette yayında olan pek çok natal (doğum) harita çıkarma uygulaması bulunmakta. Bu hizmetlere göz attığımızda, bazılarının sadece sembol ve işaretlere yer verdiğini, ancak bu işaretlerin ne manaya geldiğini herkesin anlayacağı biçimde izah etmekte yeterli olmadığını görüyoruz. Halbuki yeterli astrolojik bilgiye sahip olmayanlar kapsamlı doğum haritası analizlerini bilmek isterler. Bunu bildiğimiz için biz de astroasist.com olarak en anlaşılır, detaylı ve kapsamlı yorumları kapsayan bir doğum haritası uygulaması olarak yayınlarımızı sürdürüyoruz.

Yükselen Burcunuza Göre Nasıl Birisiniz? Ücretsiz Öğrenin

Yükselenimizin ne anlama geldiği ve karaktere olan tesiri, hesaplamayla birlikte elde edilen sonuçla birlikte verilmektedir. Yükselen burcun önemi esas burçtan bile fazladır desek aslında doru söylemiş oluruz. Çünkü 1. Ev (yükselen burç) tespit edildikten sonra tüm natal haritanın ayrıntıları da çıkarılabilecektir. Astrolojide tahminler muhakkak 1. Evden hareketle yapılır. Sadece bu bile 1. Evin ehemmiyet derecesini ispat eden önemli bir göstergedir aslında. Doğduğunuz şehir ve doğum saatinize ilişkin bilgilerle muhakkak hangi yükselen burç olduğunuzu tespit edin. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı, dış dünyaya nasıl bir izlenim verdiğinizi daha çabuk bir şekilde bilmenizi sağlar.

ASC Ascendant doğum anınızda bulunduğunuz lokasyona göre, doğuda yükselmekte olan burca verilen isimdir. 12 evden oluşan sisteme göre tertip edilmiş olan astrolojik haritanızdaki birinci evinizdir. Genellikle insanlar kendilerini Güneş (dış) burçlarına göre tanımlasalar da, dışarıdan bakılınca dışarıdan bakılınca daha farklı şekilde görünebilirler. Çünkü prestijimiz kesinlikle yükselen burcumuzla alakalıdır.

Web sitemizin hesaplama aracıyla, herhangi bir astrolojik bilgiye gereksiniminiz olmadan da yükselen burcunuzu (1. Ev) öğrenebilirsiniz. Yapmanız gerekense çok basit. Tabi ki doğduğunuz saati net olarak bilmeniz şartı ile. Sitemizdeki yükselen burç bulma kısmına, doğum saatinizi ve doğduğunuz şehri girin, ardından çıkan yükselen burcumu göster butonunu tıkladığınızda hesaplama tamamlanacaktır.

Yükselen burç ASC (Ascendant) tespiti için ephemeristen yararlanılır. Bu veriler herkes için anlaşılması mümkün olmayan karmaşık içerikler içerir. Bu çizelgelerden yararlanabilmek için astroloji sahasında uzmanlık düzeyinde bilgi sahibi olunması gerekmektedir. ASC (Ascendant) hesaplamada en garantili yöntemlerin başında astroloji alanındaki bir uzmandan profesyonel destek almak ve çeşitli astroloji programları kullanmak gelir. Bizim astroloji uygulamamızı da bu iş için güvenerek kullanabilir, yükselen burcunuzu ASC (Ascendant) net bir kesinlikle hesaplayabilirsiniz.

Bilindiği üzere, gün ışığından daha çok yararlanmak adına saatler belirli dönemlerde ileri/geri alınırlar. Son dönemlerde Türkiye’de bu uygulama sonlandırılmışsa da, yükseleni tespit edilecek kişinin doğduğu sene içerisinde bu yönde bir uygulamanın var olup olmadığı tespit edilmeli ve tüm hesaplama bu parametreye göre şekillendirilmelidir.

Kimi sitelerde yükselen burç tespit yöntemleri ararken aynı yetersiz bilgileri veren basit tablolarla karşılaşmışsınızdır. Yükselen burcun tespit edilmesi konusunda net sonuç veren sanıldığı gibi basit bir yükselen burç hesaplama cetveli bulunmamaktadır gerçekte. Karşılaştığınız bir cetvelde, doğum yeri yok ve yalnızca Güneş burcunuz ve 2 saatte bir yükselen sıralaması yapılmışsa güvenmeyin. Çünkü en doğru yükselen burç hesaplama işleminde doğum yeri bilgisi, timezone ve bununla birlikte yaz saati uygulaması olmazsa olmaz öneme sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.