Gündem

İstanbul’a yeni metro hattı… Pendik-Sabiha Gökçen 10 dakika

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul’da yeni metro hattının açılış töreni yapıldı. Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı Metro Hattı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.

Açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

İstanbul’daki raylı sistem ağının yarısının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından İstanbul’a kazandırıldığına dikkati çeken Erdoğan, “Birileri bizim yaptıklarımızı sahiplenmek istiyor” diyerek, “Artık Sabiha Gökçen’e Pendik’ten 10 dakikada, Kartal’dan 12 dakikada, Kadıköy’den 50 dakikada ulaşmak mümkün olacak” dedi.

Konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimine ve CHP’yi de eleştirdi.

ERDOĞAN’DAN İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE ELEŞTİRİ

Erdoğan, belediye başkanlığı döneminde, o zamandan bugüne “insanı yaşat ki devlet yaşasın” mantığıyla her zaman milletimize hizmet etme derdinde olduklarını kaydetti.

“Eli İstanbul’da gözü başka yerde olanların eksiğini biz tamamlıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da sel oluyor, kar yağıyor, kriz yaşanıyor, bakanlarımızla anında olay yerindeyiz. İstanbul’un Belediye Başkanı nerede? Bodrum’da! Ama Erdoğan’ın bakanları nerede vakanın olduğu yerde” diye konuştu.

Konuşmasında partili gençlere ve kadınlara da seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailenin önemine vurgu yaparak, “Aile kurumumuza yönelik saldırılara kesinlikle göz yummayacağız” dedi.

“MALUM PARTİ PKK’NIN UZANTISIDIR”

Terör örgütü kadınları kullandığını ifade eden Erdoğan, “Mersin’deki saldırı sivil bir saldırının örneği, malum parti PKK’nın uzantısı, terörde kadınları kullanıyor. Son saldırı, sinsi senaryonun en alçak örneğidir” dedi.

Saldırganları terör örgütüne katılım konusunda teşvik edenin HDP olduğunu kaydeden Erdoğan, “Kamuoyunda aklama görevini de CHP üstlenmiştir. Kimlere bu alçak oyunda roller verildiğini görüyorsunuz değil mi? Malesef bir türlü terör örgütünün güdümünden kurtulamayan HDP başrolü oynuyor. Asıl üzüldüğümüz Atatürk’ün partisi olduğunu söyleyen CHP’nin bölücü terör örgütünün kuklası ve oyuncağı durumuna düşürülmesidir” diye konuştu.