Eğitim

Sınavsız Tıp Okumak

Sınavsız Tıp Okumak

Ülkemizde gerçekleştirilen merkezi sınav sitemi ile üniversitelere girilebilmektedir. Yapılan bu tek sınav ile bir yılın tüm emeği değerlendirilmekte ve öğrencilerin oldukça büyük bir kısmı üniversiteye girememektedir. Ayrıca istediği bölüü kazanamayan öğrenci sayısıda son derece fazladır.

Son yıllarda gençlerimiz yurt dışında sınavsız üniversite okumak için araştırmalar yapmaktadır. Özellikle lise diploması ile tıp okuyabilmek için oldukça yoğun araştırmalar gerçekleştirilmektedir.

Yurt dışında YÖK denkliği olan ve sadece lise diploması ile tıp eğitimi veren üniversiteler bulunmaktadır.  Dil yeterliliğinin de arandığı bu üniversitelerde eğitim İngilizce ya da ülkenin kendi dilinde verilmektedir. Dil yeterliliğine sahip olmayan öğrenciler bit yıl zorunlu hazırlık dönemini okumaktadır. Hazırlık döneminde alınan eğitim ile dil yeterliliğine sahip olan öğrenciler lisans eğitimlerine birinci sınıftan devam etmektedir.

Yurt dışında Sınavsız Tıp Okumak.

Ülkeler göre okul akbul şartları farklılık gösterse de yurt dışında sınavsız tıp okumak mümkündür. Amerika, Almanya, İtalya, Çekya gibi ülkeler sınav şartı ile öğrenci kabul etmektedir.        Azerbaycan başta olmak üzere Polonya, Macaristan, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Kazakistan gibi ülkeler sınav koşulu olmadan öğrenci kabul etmektedir.

Yurt dışında okumak için düşünülen üniversitenin dünya sıralamasında ilk bin içerisinde yer alması, YÖK tarafından denklik verilmesi için yeterlidir.

Euro star yurt dışı eğitim danışmanlığı internet sitesinden denklik hakkında bilgi almak mümkündür.

Yurt Dışında Tıp Eğitimi Süresi.

Yurt dışında sınavsız tıp okuma süresi ülkelere göre farklılık gösterse de genellikle 6 yıllık bir eğitim dönemini kapsamaktadır. Bir yıl hazırlık dönemi ile beraber bu süre 7 yıl olarak gerçekleşmektedir.

Yurt Dışında Tıp Okuma Eğitim Ücretleri.

Yurt dışında tıp okuma sınavsız ve ön şartsız bir şekilde gerçekleştiriliyor olsa dahi yıllık bir ücret karşılığında eğitim verilmektedir. Verilen eğitimin karşılığında üniversiteler yıllık 4500 dolar ile 20000 dolar arasında değişen ücretler talep etmektedir. Belirlenen ücretler her ülkede farklılık göstermektedir.

Euro star yurt dışı eğitim danışmanlığından ya da internet sitesinden yurt dışında tıp eğitimücretleri hakkında bilgi almak mümkündür.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Katip Mustafa Çelebi Mahallesi İstiklal Caddesi No: 49/5 (Mavi Han) Taksim – Beyoğlu / İstanbul Tel: 0(212) 244 66 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri